Франковими стежками... 165 років від дня народження Каменяра

Дата: 27.08.2021 21:54

27 серпня працівники КЗ "Ходорівська міська публічна бібліотека" спільно з учнями ЗЗСО №3 імені Героя України Романа Точина провели захід "Франковими стежками", присвячений 165 річниці з народження Каменяра. Учні перегорнули сторінки біографії видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча, декламували вірші. Працівники бібліотеки розповіли цікаві маловідомі факти про Івана Франка та представили бібліографічний огляд.

Фото без описуФото без описуНевеликою святковою ходою учасники рушили до пам'ятника Івана Яковича для покладання квітів на знак пам'яті.

Народився Іван Франко 27 серпня 1856 року у мальовничому селі Нагуєвичі. Він віддав увесь свій талант служінню рідному народові. Він створив численні художні образи галицьких робітників, селян, наймитів, представників інтелігенції; чимало написав високохудожніх творів для дітей. З його творів постають сильні людські характери, картини класової боротьби. Проте найбільшою була його безмежна любов до України. Його твори були закликом боротьби за національне і соціальне визволення:

"Не ридать, а здобувати,

Хоч синам, як не собі,

Кращу долю в боротьбі".

Любов народу України до І. Франка незгасна. Ще за життя поета святкували 25-ліття і 40-ліття літературної і громадської діяльності.

Для нинішнього покоління українців Іван Франко - національний велет, геній, пророк і проводир, який своєю творчістю і передбаченнями вивів многостраждальну Україну на шлях незалежності. Цей чоловік надихає безсмертям - і безсмертним робить усіх нас. Він був мужнім і невтомним - і нині, в тяжкі хвилини життя і боротьби, надихає нас силою.