Наша громада бере участь в культурно-освітньому марафоні «Наша незалежність» #Наша_незалежність та #Марафон_30

Дата: 04.08.2021 22:19

Концепція заходу передбачає збір та оприлюднення історичних матеріалів (фото, відео, документи, інформація з газет, історії очевидців тощо),що є знаковими для становлення української незалежності та визначними у певному регіоні.

Всі учасники марафону відповідну інформацію будуть публікувати на офіційних веб-сайтах установ та організацій, а також сторінках у соціальних мережах під єдиними запропонованими хештегами #Наша_незалежність та #Марафон_30.

До увашої уваги огляд подій, що є знаковими для Ходорівщини.

Встановлення наріжного каменя під пам'ятник Т.Г.Шевченку м.Ходорів, 9 березня 1989 року.

Ініціатором встановлення були учасники товариства “Української мови ім.Т.Г.Шевченка” - Володимир Пундор, Михайло Вербовський, Степан Носик та ін.

ПЕРШЕ ВІЧЕ м.ХОДОРІВ, 30 липня 1989 року

Віче проведено на підтримку української символіки та української мови в м.Ходорові.На віче були присутні  поети -  Ігор та Ірина Калинці, Ростислав Братунь, політики — Михайло Горинь та Євген Гринів.

РІЗДВО У ХОДОРОВІ(ВІДРОДЖЕННЯ ВЕРТЕПУ), 07.01.1990 РОКУ

Дійство відбулося на стадіоні “Будівельник” м.Ходорів, за участю членів товариства “Просвіта”.

ЛАНЦЮГ ЗЛУКИ, 21 СІЧНЯ 1990 РОКУ

Ходорівчани у ланцюгу злуки стояли в м.Тернополі.

Підтримати ходорівчан приїхав політик Богдан Горинь.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Підняття національного прапору над будинком міської ради м.Ходорів. Квітень 1990 р.

Запорізькій Січі — 500 років.Серпень .1990 р.

Народний аматорський ансамбль танцю “Наддністрянка”(худ.кер Юзефа Коцовська) під час святкування.

Народний аматорський ансамбль танцю “Наддністрянка” під час урочистої ходи у м.Запоріжжі під час святкування 500-ліття козацтву.

Народний аматорський ансамбль танцю “Наддністрянка” в с.Капулівка (Нікопольський р-н, Дніпропетровська обл.) під час святкування 500-ліття козацтву.

Відкриття та освячення пам'ятника Т.Г.Шевченка, м.Ходорів, 23 серпня 1992 року.

Окроплення проводить — о.Степан Цибран

Священнослужителі під час освячення пам'ятника Т.Г. Шевченка. В центрі Архієпископ — Володимир Стернюк.

Міський голова — Дмитро Сас.