28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

Дата: 28.07.2021 10:28

Захворюваність на гострі вірусні гепатити А, В та С є однією з актуальних проблем усього світу, у тому числі для України і для нашої області .

Статистика невблаганна – в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я, гепатит B і C – 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Близько 325 мільйонів людей у ??світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C.

Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький.

Гепатитом називають запалення тканини печінки. Виділяють вірусний гепатит — його викликає вірус, здатний розмножуватися в клітинах печінки. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавий вбивця».  Гепатити, викликані різними вірусами, передаються по-різному, проте всі вони можуть викликати гостре і хронічне запалення печінки, яке деколи призводить до цирозу і раку.

На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися і про це треба говорити!

Шляхи передачі гепатиту В:
– при народженні від матері до дитини;
– незахищені статеві контакти;
– небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг  тощо);
– використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.

Гепатит В є небезпечним і для працівників охорони здоров’я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими ВГВ.
Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування ВГВ – це вакцинація.

Захиститися від гепатиту можна двома способами:

• можна намагатися уникнути зараження: дотримуватися гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватися обережності при переливанні крові і статевих контактах (це допоможе вберегтися від вірусів В і С);
  • можна зробити щеплення. Як правило, вакцина надійно захищає людину від зараження вірусами А і В.

Обидва ці способи захисту опиняються в центрі уваги у Всесвітній день боротьби з гепатитом.

Пам’ятайте – вірус гепатиту дуже витривалий і, на противагу вірусу СНІДу, довго зберігається у зовнішньому середовищі!