На спомин про Героя Романа Досяка

Дата: 21.05.2021 15:35

Роман Мирославович Досяк народився 24 листопада 1970 року. Мешкав у с. Ліщин Жидачівського району Львівської області.

Навчався у Міжрегіональному ВПУ автомобільного транспорту та будівництва м. Львова.

Роман Досяк – “Дуся” був одним з тих, хто відроджував Пласт в Україні у 1989 році.

Роман був учасником першого пластового табору, який силою розганяло КДБ. Солдат, стрілець – помічник гранатометника гірсько-штурмового відділення 1-го взводу 2-ї роти 109 ОГШБ 10 ОГШБр.

27 вересня 2018 вступив на військову службу за контрактом.

У ніч з 17 на 18 травня 2019 року в районі населеного пункту Жолобок Слов’яносербського району Луганської області під час бою отримав наскрізне вогнепальне поранення у голову.

У стані коми був евакуйований санавіацією до лікарні імені Мечнікова, де лікарі протягом п’яти діб намагалися врятувати його життя. Незважаючи на всі зусилля, 22 травня о 23.15 він помер.

Похований у Львові на Личаківському цвинтарі, на полі почесних поховань № 76.

Залишились мати, сестра, дружина та двоє дітей, – син і донька.

Указом Президента України №131/2020 7 квітня 2020 року нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня солдата Досяка Романа Мирославовича (посмертно).

Вічна слава Герою!