Довідка про доходи для отримання податкової знижки. За якою формою подавати?

Дата: 03.03.2021 09:21

01.03.2021р.    № 2370/5/13-01-56-04

Керівнику ОТГ

Жидачівська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Львівській області просить розмістити на Вашому сайті повідомлення такого змісту :

Декларування 2021.

Довідка про доходи для отримання податкової знижки. За якою формою подавати?

Відповідно до ст. 176 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

На вимогу контролюючого органу платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням права на отримання податкової знижки,та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації.

Одним із таких документів є довідка про доходи.

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

розмір та сума податкової соціальної пільги;

сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Користуйтесь сервісом автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи.

З 1 січня 2021 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.

Начальник  Жидачівської ДПІ                                                                Володимир ГРЕБІНЬ