Увага! Пора готувати декларацію!

Дата: 23.02.2021 08:34

Cпособи подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Жидачівська  ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянином до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку.

Податковою адресою платника податку – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі ( це визначено п.45.1 ст.45 ПКУ).

Податкова декларація подається за вибором  громадянина в один з таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС України «Електронний кабінет».

Необхідно пам’ятати, що:

- у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

- у разі подання податкової декларації в електронній формі, її необхідно надіслати не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадаємо, що податкова декларація за 2020 рік подається громадянами до 01 травня 2021 року, а громадянами, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня 2021 року включно.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску оновлено

Жидачівська  ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що з 01.01.2021 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 05.11.2020 № 670 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23.12.2020 за № 1289/35572) (далі – Наказ № 670), яким затверджено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 із змінами) (далі – Порядок).

Зміни до Порядку внесено, зокрема з метою реалізації статей 4, 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Так, Наказом № 670 зокрема, уточнено порядок подання страхувальниками звіту з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт).

Крім того Наказом № 670 встановлено, що у разі припинення або зняття з обліку в податкових органах страхувальник зобов'язаний подати Звіт за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення, в якому:

? здійснено державну реєстрацію припинення страхувальника або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

? припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;

? платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Наказ № 670 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 28.12.2020 № 101.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX

Начальник  Жидачівської  ДПІ

ГУ  ДПС у Львівській області                                                                Володимир ГРЕБІНЬ