КНП "Ходорівська міська лікарня" отримала тести на виявлення антигену SARS-CoV-2

Дата: 15.02.2021 16:15

05 лютого 2021 року ми за централізованим розподілом отримали 700 тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 (збудника COVID-19).

З понеділка (8 лютого) ми почали (виключно за показами) проводити антигенне тестування. Станом на 11.02.2021 р. зроблено 28 антиген-тестів.

Цей тип тестування відноситься до експрес-методів – тобто результат можна отримати за 25-30 хв (на відміну від результатів ПЛР).

Але, не дивлячись на це, тест має дуже високу специфічність саме до цього вірусу. За даними виробника:

чутливість – 96,52%;

специфічність – 99,68%.

Методика взяття матеріалу для проведення цього тесту мало відрізняється від забору на ПЛР.

Забір матеріалу буде здійснюватися на робочому місці лікаря і за 15-30 хв буде готовий результат.Тест на антиген COVID-19 – це якісний та швидкий спосіб діагностики коронавірусної інфекції. Він призначається пацієнтам протягом семи днів з моменту появи характерних для інфекції симптомів, допомагає виявляти пацієнтів з інфекцією на гострій стадії, а також допомагає лікарю приймати рішення про необхідність ізоляції, додаткового обстеження, складати план майбутнього лікування, що знижує ймовірність розвитку небезпечних ускладнень.

Наголошуємо, що тестування буде виключно за показами згідно діючих наказів МОЗ України. Тобто, лікар визначає сам (згідно з протоколами діагностики), який з видів тестів застосувати у кожному конкретному випадку.

Необхідність або доцільність будь-якого аналізу, швидкого тесту, ПЛР-тесту визначає не пацієнт, а лікар

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять пацієнтам:

з підозрою на COVID-19;

з ознаками інших ГРВІ;

з ознаками пневмонії;

які підлягають плановій госпіталізації;

які були у тісному контакті з хворим на COVID-19.

Результат швидкого тесту має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту в тому випадку, коли лікар не діагностує підозру або ймовірний COVID-19 у пацієнта за симптомами.

Результат швидкого тесту не має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту в тому випадку, коли лікар бачить, що пацієнт відповідає визначенню підозрілого або ймовірного випадка захворювання на COVID-19.

Якщо швидкий тест показав негативний результат, тоді лікар призначить ПЛР-тест у випадку, коли пацієнт має симптоми підозрілого або ймовірного випадків на COVID-19.

ПЛР-тестування проводять:

пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії, яким не проводився скринінговий швидкий тест та/або тест методом ІФА;

пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Як підготуватися до тесту?

Протягом 4-5 годин до моменту забору біоматеріалу радять не використовувати краплі для носа, не промивати і не полоскати носові ходи.

При перших симптомах зателефонуйте, будь ласка, до свого сімейного лікаря!!!