Робоча зустріч міських голів у Львові

Дата: 02.02.2021 10:32

Фото без описуМіський голова Олег Коцовський  взяв участь в платформі керівників територіальних громад області «Державна регіональна політика у контексті впровадження децентралізаційної реформи» у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Регіональна платформа складалася з трьох дискусійних панелей: 1. Впровадження децентралізаційної реформи та наступні кроки. 2. Нова роль органів місцевого самоврядування в реформі державного архітектурно-будівельного контролю. 3. Державна регіональна політика у контексті фінансового забезпечення бюджетів місцевого самоврядування.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що АМУ розпочинає серію таких регіональних платформ. Основна мета – діалог з центральною владою і місцевим самоврядуванням.

Міський голова Львова Андрій Садовий висловив задоволення, що регіональні платформи почалися зі Львова.

"У результаті реформи децентралізації великі міста отримали більше повноважень, менші мають багато проблем, - сказав Андрій Садовий, - нинішня дискусія дасть відповіді на багато питань. Мені як міському голові хотілося би, щоби центральна влада нам не заважала. Якщо не будуть заважати, буде все добре. Також мене турбує проблема бюджетного вирівнювання та  важливі питання про роботу ДАБІ».

Обговорювалися питання про подальші законодавчі ініціативи з продовження реформи децентралізації, зокрема, прийняття закону про старост, про збільшення ПДФО для громад до 65%, про розвиток проектного менеджменту в громадах, про залучення інвестицій.