29 січня вшановуємо подвиг Героїв Крут

Дата: 29.01.2021 09:16

У ці січневі дні Україна вшановує подвиг кількох сотень юних Героїв Крут, які у нерівному бою 29 січня 1918 року біля станції Крути ціною власного життя зупинили кількатисячну московську орду, що наступала на Київ.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підтримати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу. Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. Незалежність УНР довелося захищати від російської військової агресії, на початках силами добровольчих формувань. Згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських військ (завдяки Брестському договору) звільнили від більшовиків майже всю територію України.

Один з Героїв Крут Дмитро Салій – київський студент, наш краянин, уродженець села Заліски. У цьому трагічному бою проти червоних банд Муравйова він був поранений у груди, дивом залишився живим і все-таки добрався до Залісок. Тут у своїй рідній хаті Дмитро незадовго помер від рани. На могилі Січових Стрільців на цвинтарі в с. Залісках викарбувано ім’я полеглого Героя Крут та інших борців за волю України.

Нагадуємо, що сьогодні, 29 січня, о 15 год., у Палаці культури м. Ходорова, в рамках відзначення 103-ї річниці подвигу Героїв Крут, відбудеться вечір пам’яті „Під Крутами пішли в безсмертя”.

Вшануймо пам’ять про Героїв Крут, які стали символом стійкості та патріотизму для української молоді!