Демографічна ситуація в громаді

Дата: 28.01.2021 15:17

В 2020 році в Ходорівській ОТГ померло 513 її жителів. Для порівняння – у 2019 році зареєстровано 494 смерті, у 2018 – 504. Найбільша кількість смертей припадає на Ходорів – 165 за рік. У селах громади ситуація різна – найбільше померло жителів сіл Жирова, Грусятичі, Вовчатичі, Бориничі, Чорний Острів (від 20 до 15 смертей). Найменше смертей зафіксовано у селах Черемхів, Сугрів, Демидів, Чижичі, Бринці-Загірні, Молотів, Калинівка, Дроховичі, Лучани, Ятвяги (від 1 до 3 ). Найбільше смертей припадає на листопад, найменше на липень.

Що з народжуваністю? Вже давно в нашій громаді смертність перевищує народжуваність. На жаль, така демографічна ситуація спостерігається на загальнодержавному рівні. В 2020 році у Ходорівській ОТГ з’явилось  на світ 145 малюків. Для порівняння, у минулому році – 147, у 2018 – 187. Найбільша кількість народжень у Ходорові - 60, а також у селах Дуліби, Піддністряни, Грусятичі (по 8-9 дітей). Є села, де протягом року не народилась жодна дитина – Бринці Загірні, Юшківці, Дроховичі, Калинівка, Підліски. Найбільше дітей народилось в серпні, найменше у вересні та листопаді.

Варто зазначити, за даними Держстату, станом на 1 грудня 2020 року населення України становило 41 мл 629,93 тис. чоловік. Це на 292,74 тис. (0,7%) менше, ніж роком раніше.