До переліку лікарських засобів у межах Програми «Доступні ліки» додали три нові препарати для лікування серцево-судинних захворювань

Дата: 28.01.2021 15:14

Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою «Доступні ліки».

«З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань. На державному рівні пацієнтам забезпечується відшкодування лікарських засобів за Програмою «Доступні ліки», і до наявних 25 позицій, внесених до переліку, додали ще 3»,-  повідомлють у Міністерстві. Це «Варфарин» (антикоагулянт), «Ніфедипін» (антигіпертензивний препарат), «Ацетилсаліцилова кислота» (антиагрегант).

Програма «Доступні ліки» реалізується згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. В межах Програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.