Різдвяний вінок для Героїв - в Ходорівській громаді долучились до Всеукраїнської акції

Дата: 25.12.2020 14:17

Традицію покладання різдвяних віночків до меморіалів пам’яті загиблих героїв започаткували декілька років тому у Львівській духовній семінарії УГКЦ разом із сім’ями Героїв Небесної Сотні, щоб єднати сім’ї Героїв. Згодом до вшанування приєдналась і вся Україна, де є Герої Небесної Сотні та українські захисники, які загинули на Донбасі. Учасники акції виготовлять різдвяні вінки, які покладають до пам’ятних місць, а також до могил Героям України.

Для виготовлення вінків використовують калину, ялину та синьо-жовті стрічки.

«Кожного року напередодні різдвяних свят ми їздили в Духовну семінарію і кожен привозив з собою сплетений віночок, - розповідає пані Ліля. - Цього року мені не вийшло поїхати і я запропонувала провести таку акцію в Ходорові, адже в нас є чудова Алея Героїв Небесної Сотні Львівщини. Запросили хлопців з Львівської брами».

Віночки власноруч сплела дружина Романа Точина Ліля із ялини, зібраної на власному подвір’ї. Вона  сподівається, що традиція приживеться і стане щорічною.

В Ходорові на Алеї Героїв Небесної Сотні зібрались учасники АТО та Революції Гідності, щоб у спільній молитві пом’янути полеглих побратимів. Віночки і лампадки поставили також на могилах загиблих у Ходорові та Бортниках.