Церква третього тисячоліття

Дата: 20.10.2017 16:15

У Ходорові тривають внутрішні роботи у греко-католицькому храмі, будівництво якого розпочали 17 років тому. Освячення заплановано  на наступний рік - він носитиме ім’я Володимира та Ольги.  Усередині храм буде без розпису з підвісними   іконами.

Спроектував храм у 1999 році відомий львівський архітектор Олександр Матвіїв, у доробку якого, зокрема, ще два відомих сакральних проекти у Львові – костел Матері Божої Неустанної помочі  на вулиці Гетьмана Мазепи та Храм УАПЦ на вулиці Пасічній. Архітектору не судилося побачити своє дітище – він помер 2006-го року.

На початках не всі мешканці схвально ставилися до модерного вирішення архітектури храму. Однак із часом ідея, за словами міського голови Олега Коцовського – «церкви третього тисячоліття», отримала підтримку в місті, і мешканці самі почали долучатися до фінансування проекту на рівні з церквою та благодійниками