Талановита художниця в гостях у рідному селі Букавина

Дата: 30.08.2020 20:15

Усі односельчани знають в Букавині Лідію Зьомбру (Смолінську), яка щоліта приїжджає з Італії на батьківщину, бо в душі бринять ноти туги за рідним краєм. За словами Лесі Українки, «…ніяка туга краси перемагати не повинна». А Ліда кожен день творить красу, бо вона – талановита художниця. Її вчителькою була народна художниця з Петриківки (Дніпропетровщина) Наталія Михайлівна Рибак.

Лідія виконує розписи по дереві, на склі, на кераміці. Має колекцію побутових речей, розмальованих барвистими квітами. Це різні кухонні набори дощечок, баночок, пляшок, сит, керамічних виробів. Квіти, птахи, звірі так і оживають під її чарівним пензлем. Стиль творчого почерку майстрині – фольклорні мотиви, про що свідчать назви картин: «Лебеді», «Жарптиця», «Лелеки», «Шевченківська хата», «Церква».

В серпні цього року на вечорі-зустрічі з однокласниками Лідія вручила друзям багато сувенірів, а також подарувала свої художні пам’ятки Бортниківській середній школі.

Лідія – багатогранна особистість. Вона і вишиває красиво, і мелодійно співає. Організувала в італійському місті Б’єла, де проживає, при греко-католицькій церкві Святої Трійці українську парафію, у якій щонеділі співає разом з вірянами.

Тепер художниця працює над розписами керамічних тарілок, які прикрасять тетрапод храму Преображення в Молотові та престол каплиці Букавини.