Сигналізаційне повідомлення

Дата: 22.05.2020 14:32

На території району проходить розселення та яйцекладка імаго колорадського жука на посадках картоплі. З метою знищення та запобігання подальшого розповсюдження шкідника рослини картоплі та інших пасльонових культур при заселенні жуками 10% рослин, масової появи личинок 1-2 віку та чисельності 10-20 екз. на кожній з 8-10% заселених рослин, посадки обробляють інсектицидами, які дозволені до використання в Україні.

Для обробітку в приватному секторі застосовують препарати на основі діючих речовин: ацетаміприд (моспілан, ВП, 0,5 г на 3-4 л води на сотку); імідаклоприд (антіжук, 0,45-0,50 г на 3-5 л води на сотку; бомбардир, 0,45-0,50 г на 5 л води на сотку; варант 200, в.р.к., 1,5 мл на 8 л води на сотку; когінор 200 SL, РК, 1,5 мл на 8 л води на сотку; конфідор Максі, ВГ, 0,5 г на 8 л води на сотку; нупрід 200, КС, 1,5-2,0 мл на 5 л води на сотку; ратибор, РК, 1,5-2,0 мл на 3-5 л води на сотку; смерть жукам, ВГ, 0,7 г на 4-5 л води на сотку); тіаметоксам (актара 240 SC, к.с., 0,7-0,9 мл на 3-5 л води на сотку); імідаклоприд+лямбда-цигалотрин (антиколорад Макс, КС, 1,5 мл на 5 л води на сотку; борей, КС, 2,0 мл на 5 л води на сотку; марш, КС, 1,0-1,5 мл на 5 л води на сотку); клотіанідин (дантоп 50, ВГ, 0,35 г на 3-5 л води на сотку; клоті-200, КС, 1,5 мл на 7-10 л води на 2 сотки); лямбда-цигалотрин (кайзо, ВГ, 3,0 г на 10 л води на сотку); лямбда-цигалотрин +тіаметоксам (енжіо 247 SC, КС, 1,8 мл на 5 л води на сотку); тіаклоприд (каліпсо 480 SC, КС, 1 мл на 4-5 л води на сотку); хлорантраниліпрол (кораген 20, КС, 0,5-0,6 мл на 3-5 л води на сотку), або іншими.

Обробки хімічними препаратами проводять в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов’язково попереджувати голів сільських і селищних рад та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Інформація ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ