100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЯРОСЛАВИ СТЕЦЬКО

Дата: 14.05.2020 14:25

Видатна українка  Слава Стецько розпочинала трудову та громадсько-політичну діяльність в с.Юшківці Девятниківського старостинського округу Ходорівської ОТГ.

14 травня 1920 року народилася Ганна Йосипівна Музика (СЛАВА СТЕЦЬКО)
- українська політична діячка,
- журналістка,
- співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН),
- Голова ОУН(б) (1991-2001),
- Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН),
- Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.

Славу Стецько знали прем'єр-міністри, президенти, високопосадовці різних країн світу. Вона очолювала Антибільшовицький блок народів. Керувала у Мюнхені розгалуженою структурою ОУН.

Померла Слава Стецько 11 березня 2003 року в Мюнхені. Похована на Байковому кладовищі в Києві. Вона мала хворе серце і лікарі наполягали на операції, але «пацієнтка відмовилась від оперативного втручання через невідкладні справи на Батьківщині» – таким був останній запис її медичної книжки...

Ярослава Стецько – приклад справжньої жінки, гідної доньки України, лицарки духу та віри.

24 серпня 2010 року в с. Юшківці урочисто відкрили громадський музей Слави Стецько в приміщенні колишньої школи, де працювала і жила ця видатна українка. В 2016 році за значний внесок у розвиток українського музейництва, заслуги у формуванні та збереженні музейного фонду України, популяризації національно-культурної спадщини  музею присвоєно почесне звання «Народний».

У дипломі, врученому колективу музею, зазначено, що почесне звання присвоєно за значний внесок у розвиток українського музейництва, заслуги у формуванні та збереженні музейного фонду України, популяризації національно-культурної спадщини. На даний час приміщення музею передано в комунальну власність та в підпорядкування відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Ходорівської ОТГ.

Музей вже приймав дуже багатьох гостей, він став своєрідним центром духовного єднання й відродження краю та національно-патріотичного виховання української молоді. Адже Слава Стецько завжди вірила в майбутнє України і наголошувала, що чинником, який об?єднуватиме усіх нас, стане любов до України.

Згадаймо сьогодні про цю видатну українку добрим словом і щирою Молитвою.