До відома жителів багатоквартирних будинків!

Дата: 07.04.2020 15:23

На виконання Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про житлово - комунальні послуги»,  рішенням ХХХV сесії  VIII скликання Ходорівської міської ради від 10 березня 2020 року знято з балансу комунального підприємства «Ходорівське УКГ» багатоквартирні будинки комунальної власності.

До 01.05.2020 року співвласники  багатоквартирних будинків   повинні обрати  форму правління такими будинками, а саме:

- самостійна(шляхом прийняття рішень на зборах співвласників багатоквартирного будинку;

- створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ);

- передача функцій з управління будинком управителю.

Нове законодавство дозволило скасувати монопольне становище колишніх ЖЕКів і дало змогу мешканцям багатоповерхівок самостійно і ефективно використовувати  вкладені кошти та дало шанс на комфортне та економне життя.

Найоптимальніша та найефективніша форма правління – це  ОСББ, яке являється неприбутковою юридичною організацією і створена для забезпечення і захисту прав співвласників, дотримання їхніх обов’язків , належного утримання та  використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Самостійна форма управління (зборами співвласників) ефективна лише в невеликих будинках ( до 10 квартир).

У разі, якщо  співвласники багатоквартирних  будинків   не визначились з самостійною формою управління , не створили ОСББ,  вони можуть обрати  собі управителя (фізична, або юридична особа), який повністю бере на себе управління з  утримання будинку та прибудинкової території за окремим  кошторисом   на кожен будинок. Таким управителем може бути колишній ЖЕК (комунальне підприємство «Ходорівське УКГ»).

У випадку  не обрання співвласниками будинку жодної форми управління , орган місцевого самоврядування, за їхнім зверненням, може, на конкурсних засадах,  призначити управителя для  таких будинків.

У зв’язку з епідемією коронавірусу COVID-19,  в даний час  неможливо провести  збори  у багатоквартирних будинках. Тому, до обрання форми управління будинками (юридично оформлених всіх документів) управління будинками буде здійснюватись комунальним підприємством «Ходорівське УКГ» згідно  попередньо укладених договорів.