Науково-практичний семінар для архітекторів «ГЕОПРОСТІР 2020»

Дата: 10.03.2020 15:45

Олег Войтович, начальник відділу містобудування та архітектури Ходорівської міської ради взяв участь в науково-практичному семінарі на тему: «Геопростір 2020. Реалізація ГІС містобудівного кадастру на продуктах OpenSource», який  відбувся 5 березня в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Серед спікерів заходу: Денис Башлик – Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;

Сергій Білоус – Директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону; Юрій Сало – начальник служби містобудівного кадастру ЛОДА.

Учасниками семінару були обговорені особливості поєднання містобудівної документації з сучасними технологіями для оновлення, сканування та синхронізації геопросторових даних.

Гендиректор «JSC System Solutions» Володимир Бабченко продемонстрував використання лазерного сканування для збору просторових даних на прикладі міст Франції та Швейцарії вже в готовому 3D відображенні. Також цікавий є той факт, що в Україні вже доступна можливість оновлювати містобудівну документацію за допомогою дронів, або виявляти самочинне будівництво, що дає змогу ефективніше управляти територіями та наповнювати місцевий бюджет.

Крім цього, обговорювались:

«Особливості використання Державної геодезичної референційної системи координат УСК-2000 у містобудуванні»;

«Єдина цифрова топографічна основа, як невід’ємна складова містобудівного кадастру»;

«Динаміка кадастрів. Формування земельних ділянок та будівництво без паперових документів»;

«3D-дані аерофотознімання і авіаційного лазерного сканування для містобудівного кадастру», та багато інших цікавих і корисних тем.