Міський голова Олег Коцовський взяв участь у публічних відкритих консультаціях щодо внесення змін у Конституцію України в частині децентралізації влади

Дата: 04.03.2020 15:20

Зараз напрацьовується нова редакція змін до Конституції в частині децентралізації, тривають обговорення на центральному та регіональному рівнях. Враховуючи чутливість питання і значну кількість думок з цього приводу уряд започаткував широке громадське обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Публічні обговорення змін до Конституції України, які мають закріпити реформовану систему місцевого самоврядування та нову територіальну організацію влади, а також децентралізацію владних повноважень стартували в Києві 25 лютого. А вчора обговорення відбулися за участю 3-ох областей:Львівської, Волинської та Закарпатської.

Серед обговорюваних питань: система місцевого самоврядування, система влади на кожному з рівнів адмінтерустрою, належне фінансове забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування, розмежування повноважень органів державної влади і органів місцевого самоврядування, це питання врегулювання державного нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування. А також – обговорення глобальної, кінцевої мети реформи місцевого самоврядування.