Капела бандуристів «Ходорівчанка» - учасник фестивалю кобзарського мистецтва

Дата: 02.12.2019 14:24

В приміщенні концертної зали ім. Ст. Людкевича Львівської національної філармонії відбувся обласний фестиваль кобзарського мистецтва ім.. Ю. Сінгалевича «Дзвени, бандуро!», учасником якого була капела бандуристів «Ходорівчанка» Ходорівської дитячої школи мистецтв ім..Б.- Ю. Янівського - керівник О.Вавричин.

Під час видовищної концертної програми свої виступи поціновувачам народного мистецтва дарували професійні виконавці та аматори із Львівської та Івано-Франківської областей, серед яких бандуристи з музичних шкіл, центрів творчості та ВНЗ Львова, Калуша,  Жовкви та Давидівської ОТГ. Загалом на фестивалі виступили 25  творчих колективів та солістів.

Поруч з бандуристами – аматорами виступали народні та заслужені артисти України, зокрема відомий бандурист, виходець з Ходорова Остап Стахів, а також лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Фестиваль імені Юрія Сінгалевича проводиться з 2017 року і має за мету популяризувати кобзарське мистецтво, адже таких інструментів, як кобза та бандура, немає ніде у світі, а їх звучання - оригінальне й унікальне. Юрій Сінгалевич - відомий на Галичині бандурист, актор, педагог і художник, який у 1944 році створив у Львові першу професійну капелу бандуристів, а його учні продовжують традиції кобзарського виконавства і сьогодні.