3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Дата: 02.12.2019 11:27

Щороку 3-го грудня разом із  світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування  однак вони долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Відзначення Міжнародного дня інвалідів-справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки з боку суспільства.

Державою розроблені та діють ряд законів України, положення, які передбачають різні види допомоги, соціальної підтримки, реабілітацію людей з інвалідністю.  Фонд соціального страхування України забезпечує  відшкодування здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків та професійних захворювань. За рахунок коштів Фонду реалізується ціла низка програм соціального захисту інвалідів праці,  а саме:

• лікування потерпілих у лікувально-профілактичних закладах;
  • медична реабілітація  потерпілих в реабілітаційних відділеннях;
  • забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням;
  • забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
  • забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення;
  • забезпечення потерпілих додатковим харчуванням;
  • забезпечення потерпілих очним протезуванням, окулярами, слуховими апаратами та зубопротезуванням;
  • фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування;
  • забезпечення потерпілих спеціальними  засобами пересування (коляски);
  • забезпечення потерпілих автомобілями;
  • компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів;
  • навчання та перенавчання інвалідів.

На сьогоднішній день  у Жидачівському районі страхові виплати отримують 123 потерпілих на виробництві  та членів їх сімей. За 11 місяців 2019 року Фондом проведено  відшкодування шкоди потерпілим на виробництві та членам їх сімей  на загальну суму  3 746 364 грн.  в тому числі    3 117 740 грн.   щомісячних страхових виплат у разі часткової та повної втрати працездатності, 369 769 грн.  щомісячних страхових виплат у разі смерті годувальника,  99 071 грн.  на  допомогу  у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю  внаслідок нещасного випадку на виробництві,  159 784 грн.  на медичну і соціальну допомогу. Зокрема витрати на санаторно-курортне лікування складають 13 440, витрати на технічні та інші засоби реабілітації   - 73 848, витрати на постійний сторонній догляд –  22 725, на побутове обслуговування – 45 453  грн.

Відділенням і надалі будуть здійснюватися заходи для відновлення здоров’я та працездатності потерпілим  на виробництві , забезпеченні їх необхідними соціальними та медичними послугами.

Користуючись нагодою хочеться щиро побажати усім міцного здоров’я, щастя, удачі, витримки, мужності, оптимізму, можливості втілити всі плани та задуми, а також миру і спокою.

Жидачівське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального