В Загірочку відкрили пам’ятник сільським футболістам

Дата: 07.11.2019 16:19

В далекому 1958 році в селі Загірочко була славна футбольна команда, в якій грали тільки місцеві моторні козаки. Це був час їх тріумфу, час їхньої слави! Адже вони пройшли жорсткий відбір і стали єдиною командою від Львівської області, яка приймала  участь у Першості України з футболу серед сільських команд 4-ох західних областей України.

Знаменитий матч, коли вирішувалася доля переможця, проходив в Станіславові (теперішній  Івано- Франківськ). Арбітри були з Києва. В запеклій боротьбі загірочківська команда посіла 2 місце!

Пройшли роки…і в місцевого жителя Дмитра Микитина виникла ідея: в пам'ять про славний час місцевих футболістів спорудити пам’ятник ! Здається, що ця мрія недосяжна для однієї людини. Але ініціатору при допомозі спонсорів (О.Коцовський, В.Гавриш, І.Богачевський, І.Юськів, Р.Іванишин, В.Туревич, Р.Краївський, Р.Закорчемний, М.Вайда) все вдалося.

І ось, в неділю 3 листопада 2019 року, зібралася громада села Загірочко для урочистого відкриття пам’ятника. о. І.Вовк  відправив молебень. Виступили старости старостинських округів: Загірочківського (Г.Краївська) та Жирівського (О.Пивовар), автор задуму Д.Микитин.

Право відкриття пам’ятника та перерізання урочистої стрічки  було надано ветерану футбольної команди  В.Чорненькому, сину футболіста З.Пшика – Я.Пшику та капітану теперішньої сільської футбольної команди  В.Цикалюку.

На пам’ятній дошці увіковічнено прізвища славної футбольної команди 1958 року:

Машончук Михайло – воротар

Коритовський Олексій,

Сохан Володимир,

Коритовський Богдан,

Долінський Володимир,

Червоний Йосип,

Чайківський Петро,

Лижник Степан,

Краївський Михайло,

Карпінський Михайло,

Карпінський Володимир,

Кутний Василь,

Пшик Зеновій,

Кудлик Лев,

Михлик Михайло,

Химук Володимир,

Мудрий Андрій.

На завершення всі присутні виконали  Гімн України.

І звичайно, вже традиційно, був «третій» тайм. Де була тепла атмосфера,  багато спогадів очевидців та нащадків  футболістів та вітання від секретаря Ходорівської міської ради Марії Гавінської, яка  подякувала всім причетним за чудову ідею, за активність та ініціативність та відмітила, що Загірочко в черговий раз дивує всіх чимось незвичним. Адже загірочківська громада була першою, яка встановила пам’ятник Степану Бандері і тепер кожного року в січні тут чисельно збираються люди, щоб віддати шану нашому славному провіднику. Цілком імовірно, що мешканці села Загірочко  ще не  разздивують всіх якимось  незвичайним об'єктом або нововведенням.  Фантазію і бажання їм не позичати!