Важливо! Розпочалась авіавакцинація диких м’ясоїдних тварин від сказу

Дата: 17.09.2019 15:37

В Україні, в тому числі і на Львівщині, почали осінню компанію з імунізації диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту. Відтак, в 20 районах області у вересні-жовтні з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для хижаків.

Під час кампанії за допомогою авіатранспорту вакциною буде оброблена територія 17,3 тис. км2, при цьому буде застосовуватися спеціальна антирабічна вакцина для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин.

Розповсюдження приманок з вакциною відбуватиметься шляхом розкидання із літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями 20-ти районів Львівської області.

Такі заходи мають зменшити захворюваність на сказ серед диких тварин, щоб уникнути розповсюджувачами збудника хвороби.

ВАЖЛИВО: Приманка безпечна для людей і тварин. Має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

У Держспоживслужбі просять жителів області, які знайдуть приманки — не брати їх руками і не переносити, щоб не порушити планове охоплення території вакцинування.

СКАЗ – це особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварини і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, вона входить у п’ятірку найбільш небезпечних хвороб, спільних для тварин та людей.