Славним Дев'ятникам – 615 років!

Дата: 27.08.2019 21:51

В Девятниках цього року в один день відзначали два великих свята – День незалежності України і День села.  Цього року тут святкували 615 річницю з часу першої писемної згадки про село.

Весь день був насичений цікавими заходами. Розпочалася святкова програма із Святої Літургіїї в церкві святого Йосафата ,також о.Андрій відправив панахиду за всіх Героїв , які віддали життя за Незалежність . Молодь села охоче долучилась та взяла участь у ході з процесією селом, де читалась Євангелія майже біля кожного обійстя. Далі святкування перемістилось до місцевого Народного Дому. Урочисту частину розпочала з вітальним словом староста Дев'ятниківського старостинського округу Зеновія Соколик. Громаду вітали секретар міської ради Гавінська Марія, керівник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Христина Вівчар та депутат міської ради Володимир Басараб. Слова привітання лунали від отця Андрія Барабаша, пароха села та  вихідця  села отця Тараса Мица.

Яскравою та різноманітною була програма  святкового концерту. Майстерні виступи презентували аматорські колективи Дев'ятниківського старостинського округу: сіл Калинівка, Ятвяги, Юшківці та гості з  Грусятич. Маленькі аматори сцени співали, танцювали, декламували вірші. Зачаровували своїм співом Клапко Таня, Герман Вікторія, Новак Надія і чарівні дівчата вокального ансамблю «Едельвейс» Народного доу с. Грусятичі.

Староста Зеновія Соколик  нагородила грамотами і подарунками жителів села.

День села – це свято, яке об’єднує усіх його жителів, пов’язує минуле, сьогодення і майбутнє. Славна історія кожного села є часткою історії нашої Ходорівської об’єднаної територіальної громади. А історію, як ми знаємо, творять люди. Дякуємо усім небайдужим жителям, які докладають зусилля для розвитку  сіл.  Особлива шана та подяка людям старшого покоління, чия мудрість та життєвий досвід нині допомогають молодим розвивати рідне село та підтримувати славетні традиції свого народу.