Більше 80 неповторних картин Богдана Олійника, життя якого пов’язане з Піддністрянами, на виставці «Від витоків до сьогодення»

Дата: 10.06.2019 12:01

8 червня 2019 року у музеї мистецтва та історії Жидачівської землі Національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького відбулося відкриття виставки живопису талановитого і неординарного художника, котрий родом з Жидачівщини, Богдана Олійника «Від витоків до сьогодення».

Велика експозиція, яка вмістила понад вісімдесят неповторних картин, присвячена 75-ій річниці митця. Про жанрову різноманітність тематики і стилів художника, про його непростий життєвий шлях говорили директор музею Степан Ревуцький, його заступник – Володимир Пшик, міський голова Володимир Левко, близькі друзі митця, рідні, колеги по роботі і класний керівник. Кожен виступаючий надзвичайно високо оцінював талант художника, у творах якого цілий світ з його реальністю і красою промовляє до нас.

Відкриття мистецької виставки гармонійно доповнював виступ вокального ансамблю «Ріка життя».

Народився Богдан Олійник 14 березня 1944 року в с. Станківці Миколаївського району Львівської області.

На початку 15 ст. рідне село художника входило до складу колишнього Жидачівського князівства. Понад 500 років тому наші землі перебували під однією юрисдикцією, а нинішня Миколаївщина була північно-західним пограниччям згаданого князівства. Та найміцніше пов’язували художника з Жидачівською землею його дитячі та юнацькі роки. У далекі 50-60-ті роки минулого століття Б. Олійник навчався у Піддністрянській  середній школі Жидачівського

Всі бажаючі можуть відвідати виставку картин заслуженого художника України Богдана Олійника у музеї мистецтва та історії Жидачівської землі за адресою: м. Жидачів, вул. А. Міцкевича, 2. Музей працює щодня, окрім понеділка.