В межах колишнього Дев’ятницького маєтку Шептицьких відбулися урочисті заходи

Дата: 07.06.2019 16:13

В рамках відзначення 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького в с.Дев‘ятники Дев‘ятниківського старостинського округу та в с. Кологори Соколівської сільської ради відбулися урочисті заходи.

В Дев‘ятниках  під час семінару на тему «Доторкнутись до величі о.Климентія Шептицького відбулась презентація книжки І.Матковського «Біографія.Климентій Шептицький», екскурсія місцями проживання і перебування родини Шептицьких в селі, молебень в церкві св.Йосафата і огляд шкільного історико-краєзнавчого музею.

З привітальним словом до присутніх звернулися секретар Ходорівської міської ради Марія Гавінська, староста Зеновія Соколик, о.Юстин, начальник відділу освіти Наталія Калинець, один з ініціаторів проведення заходів Іван Щурко.

А в день Вознесіння Христового та з нагоди храмового празника заходи відбулися у с. Кологори. Під час презентації книги  висвітлювалися події про життєвий шлях Праведника народів світу бл. свщмч. Климентія Шептицького, про  маєток в Девятниках бабусі Шептицьких Ружі з Косецьких, володіння якої простягалися і по полях Кологор. Брати Шептицькі тут росли дітьми, а з 1893 року і до вступу у монастир у 1911 році, цю округу в економічному, культурному та духовному планах розвивав Казимир граф Шептицький - пізніший о.Климентій - як спадкоємець бабиного маєтку.