ПІДСУМКИ РОБОТИ: БЮДЖЕТ 2018

Дата: 01.03.2019 15:16

Як було анонсовано раніше, відвідувачі офіційного сайту будуть мати можливість періодично детально  ознайомлюватися з інформацією  про підсумки роботи Ходорівської об’єднаної територіальної громади за 2018 рік в розрізі кожної галузі чи напрямку роботи.

Цього разу, про бюджет громади 2018 року.

БЮДЖЕТ

ДОХІДНА ЧАСТИНА

Всього до бюджету Ходорівської міської ради надійшло доходів на суму

155, 47 млн. грн. в тому числі :

• 153,9 млн.грн. загальний фонд
  • 1,57 млн.грн. спеціальний фонд

ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД

Бюджет Ходорівської міської ради  на 2018 рік  (затверджений рішенням сесії міської ради) за доходами загального фонду бюджету в сумі 142 млн. грн.

Протягом року обсяг доходів було уточнено до 153, 2 млн. грн..

Фактичне виконання дохідної частини загального фонду бюджету склало 153,9 млн. грн., що становить 100,41%, з перевиконанням на суму 632,68 тис. грн.

Офіційні трансферти до міського бюджету 97,3  млн. грн. (найбільші з них:

• Базова дотація  - 14, 5 млн. грн.;
  • Освітня субвенція – 42, 6 млн. грн.;
  • Медична субвенція  - 22,8  млн. грн..;
  • Субвенція на формування ОТГ  - 6, 1 млн. грн.).

Доходи  бюджету за 2018 рік, у порівнянні із   2017 роком збільшені на 4231,3 млн. грн. або на 21,0%.

Основним джерелом надходжень загального фонду є:

• податок та збір на доходи фізичних осіб (в порівнянні з минулим роком збільшився на  22,6%)
  •  плата за землю (зменшилася на 3, 4 млн. грн. або на 26,4 %).
  • податок на нерухоме майно  (збільшився на 102,1 % )
  • єдиний податок  (збільшився на 13,7 %)
  •  акцизний податок  (збільшився на 2,3 %).
  • плата  за надання адміністративних послуг (збільшився  на 4,5 %).

СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД

Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, екологічний податок, кошти від продажу землі .

Спеціальний  фонд за 2018 рік   1,57 млн. грн..

Таким чином всього до бюджету Ходорівської міської ради надійшло доходів на суму  155, 47 млн. грн.

ВИДАТКОВА  ЧАСТИНА
Бюджетна політика в громаді  протягом року  спрямовувалася  у першу чергу на забезпечення стабільності фінансування соціальних видатків, пов’язаних з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери, реалізацією соціальних гарантій і соціального захисту вразливих верств населення.

Одним з основних завдань бюджетної політики було недопущення необґрунтованого збільшення чисельності працівників бюджетної сфери

Також  надзвичайно важливим питанням для нас було  оновлення закладів бюджетної сфери та соціальної інфраструктури, житлово - комунального господарства, реалізація реформ у бюджетній сфері.

Тому, фінансування бюджетних витрат здійснювалося в рамках жорсткої економії бюджетних коштів та підвищення ефективності видатків, що оцінюється  ступенем досягнення очікуваних результатів.

Видатки Ходорівського міського бюджету за коштами загального та спеціального фонду  склали 162,7 млн. грн.

Найбільші видатки по галузях:

• освіта 75,5 млн.грн (54%)
  • охорона здоровя 30,2 млн.грн. (21%)

За результатами аналізу індексу податкоспроможності  за загальним фондом по ОТГ за 2018 рік   із  35-ти громад Львівщини Ходорівська об’єднана територіальна громада займає 17 місце.