Йорданські купання на Дністрі в Кам'яному: благословення, освячення, люди і … лебеді.

Дата: 23.01.2019 10:20

Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке ще має назву Йордан або Водохреща. Цього дня віряни разом із своїми священиками вирушають на водойми, де відбувається освячення води. А потім найсміливіші пірнають в крижану воду і тричі занурюються в неї.

Така традиція є і в селі Кам'яне. На Йордан громада села чисельно зібралася на Дністрі. Отець Володимир провів освячення води. Погода сприяла для купання, було сонячно і «тепло». Сміливих виявилося дуже багато серед місцевих мешканців та гостей села, які випробували на собі холодну воду та  відчули  приємний  стрес для тіла.

Учасники дійства зігрівалися теплим чаєм та кавою і смакували плов приготовлений   старостою Ростиславом Сомиком, який теж брав участь в купаннях разом із своїми малими синочками.

Усі мешканці та  гості села отримали багато позитивних емоцій, адже вони разом із старостою села  влаштували собі дуже гарне свято і пообіцяли один одному  наступного  року все повторити.

А родзинкою свята в Кам'яному була присутність на річці красенів-лебедів посеред морозної зими…