А ви вже обрали сімейного лікаря?

Дата: 06.12.2018 09:00

Реформа первинної ланки працює в Україні з 01.01.2018 року. Пацієнт та лікар підписують декларації з 01.04. 2018 року. Декларація про вибір лікаря пацієнтом  буде підставою для отримання лікарем коштів для обслуговування пацієнта. Законодавство дозволяє обирати лікаря кожному з членів сім’ї. Термін «сімейний» найефективніший – коли лікар тривалий час «веде» всю родину та добре знає проблеми кожного з членів.

Якщо сімейний лікар перебуває у відпустці, відрядженні або захворів, пацієнтів обслуговуватиме інший медик. В медичній допомозі не відмовлять - якщо у людини виникла потреба звернутись до лікаря, а декларацію ще не уклали.

Однак підписання декларацій не слід відкладати, аби отримати фінансування на медичну допомогу в майбутньому. Якщо людина свідомо відмовляється підписувати декларацію, їй доведеться з власної кишені сплачувати лікування у сімейного лікаря (терапевта, педіатра).

Комунальне некомерційне підприємство «Ходорівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» (код ЄДРПОУ  42311193) створене 17.07.2018 року  рішенням ХХІІІ сесії VIII скликання № 1728 від 26.04.2018 року.

16.08.2018 року амбулаторія отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ Міністерства охорони здоров'я України 16.08.2018 № 1507; Реєстраційне досьє від 03.08.2018 № 03/0308-М).

03.09.2018 року  отримали електронні цифрові підписи.

Після реєстрації в міжнародній інформаційній системі, лікарі КНП «Ходорівська АЗПСМ» з 01.10.2018 року почали реєструвати пацієнтів в електронній системі. На 01.11.2018 року – вже зареєстровано 4500 декларацій, що становить 16,6%. Найбільше декларацій у сімейних лікарів Оленяк В.В., Ошуст З.О., Баторик Н.Я., терапевта Козак Л.П.

Лікарі первинної ланки КНП «Ходорівська АЗПСМ» висловлюють подяку за допомогу в підписанні декларацій із пацієнтами фельдшерам ФАП с.Жирова, ФАП с.Демидів, ФАП с. Рудківці, ФАП с. Сугрів.

В грудні 2018 року під час третьої хвилі підписання договорів з НСЗУ амбулаторія планує укладання договору, щоб з 01.01.2019 року перейти на нові механізми фінансування та новий порядок надання первинної медичної допомоги.

БЕЗОПЛАТНІ ПОСЛУГИ У ВАШОГО ЛІКАРЯ

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

1. Консультація з будь-яких проблем із здоров’ям;
  2. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хворіб;
  3. Супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями, допомога у виконанні медичних призначень;
  4. Направлення за показаннями до лікарів спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги.

АНАЛІЗИ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ

• На рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи і дослідження:
  • Загальниий аналіз крові з леи?коцитарною формулою
  • Загальниий аналіз сечі
  • Глюкоза крові
  • Загальниий холестерин
  • Вимірювання артеріального тиску
  • Електрокардіограма
  • Вимірювання ваги, зросту, окружності таліі
  • Швидкиий тест на вагітність
  • Швидкиий тест на тропонін
  • Швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити

ЛІКИ

• Виписка рецептів на ліки, зокрема за програмою «Доступні ліки»

КІЛЬКІСТЬ ВІЗИТІВ ДО ЛІКАРЯ НЕ ОБМЕЖЕНА

• Лікар самостійно визначатиме необхідність візиту до пацієнта додому, залежно від медичних показів;
  • Лікар може дати поради щодо покращення стану по телефону, а пізніше, під час прийому у закладі, направити на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування;
  • Ваш лікар також може викликати екстрену медичну допомогу до хворого, якщо буде така необхідність.
  • Для покращення наданню медичної допомоги сільському населенню збільшено кількість виїздів лікарів на ФАПи. Прийом лікарів на ФАПах проводиться один раз на тиждень згідно доданого графіку.
  • КНП «Ходорівська АЗПСМ»   надає первинну медичну допомогу пацієнтам з 08.00 год. до 20.00 год. щоденно (відповідно до графіку прийому лікарів). У вихідні дні, святкові та неробочі дні працює черговий кабінет з 09.00 до 16.00 год. на базі амбулаторії.
  • Записатись до лікаря можна особисто, телефоном для пацієнтів, які вибрали свого сімейного лікаря та підписали з ним декларації.
  • Затверджено графіки роботи сімейних лікарів, терапевта та педіатра (додаються нижче).
  • Профілактичні щеплення в амбулаторії проводяться дорослим та дітям з 9.00 год. до 14.00 год. щоденно, крім суботи та неділі.
  • КНП «Ходорівська АЗПСМ» забезпечена в достатній кількості  вакцинами від керованих інфекцій.
  • Для покращення медичної допомоги населенню громади в умовах амбулаторії працює процедурний кабінет, кабінет функціональної діагностики, де можна швидко і вчасно зробити ЕКГ, виміряти вміст цукру в крові, визначити функцію зовнішнього дихання. Запрацював фізкабінет, інгаляторій, оглядовий кабінет.
  • Сімейні лікарі КНП «Ходорівська АЗПСМ» запрошують жителів Ходорівської ОТГ, які ще не підписали декларацій, вибрати свого сімейного лікаря і прийти в амбулаторію для підписання декларацій.