Про правовий режим земель спілкувалися у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування

Дата: 13.11.2018 08:51

Начальник відділу земельних ресурсів Ходорівської ОТГ Олена Лабяк  взяла участь у семінарі «Правові засади управління ресурсами громади: нові можливості та виклики», який відбувся у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування.

На семінарі  відбулося обговорення питання про процес передачі земель державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам та необхідність  проведення інвентаризації земельних ділянок.

Учасники семінару вказали на цілу низку проблемних питань: непоодинокі випадки фактичного користування земельними ділянками без правовстановлюючих документів, колізії із визначенням моменту початку договірних відносин, особливо із введенням державної реєстрації речового права, помилки у переліках земельних ділянок за межами населених пунктів, що передаються із державної у комунальну власність тощо.

Нагадаємо, що в Україні триває земельна адміністративна реформа, яка передбачає передачу земель поза населеними пунктами у власність об’єднаних територіальних громад. Відповідно до затвердженого графіку передача земель у Ходорівській громаді  повинна відбутися у грудні 2018 року.