Депутати міської ради занепокоєні ситуацією щодо забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет

Дата: 02.10.2018 16:21

Депутати Ходорівської міської ради  на засіданні сесії розглянули  питання щодо забезпечення  безоплатними препаратами інсуліну хворих на  цукровий діабет.  Ситуація  на даний час критична.

В Ходорівській громаді  проживає 98 хворих на  цукровий діабет, які перебувають на обліку лікаря-ендокринолога КНП «Жидачівська центральна районна лікарня». На виконання державної програми щодо централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет при розрахунковій потребі держава профінансувала потребу в інсуліні тільки на 53,13%. Зокрема, сума коштів, необхідна для придбання інсуліну для жителів Ходорівської  ОТГ до кінця 2018 року  і на січень 2019 року становить 305 316,45 грн.

В бюджеті Ходорівської міської ради на 2018 рік видатки на дані потреби не передбачені, оскільки дані видатки фінансуються з Державного бюджету.

Відповідно до листа Жидачівської районної державної адміністрації (вих.№54-177/0/2-18 від 29.09.2018 року) в районному бюджеті такі кошти також відсутні.

У зв’язку із вищевикладеним склалась вкрай критична ситуація із забезпеченням хворих життєво необхідними препаратами, виникає небезпека для життя і здоров’я жителів Ходорівської ОТГ. Тому депутати Ходорівської міської ради прийняли рішення і звернулися до до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія,  Прем"єр - міністра України В.Гройсмана, в.о. Міністра  охорони здоров"я України У.Супрун щодо виділення коштів з державного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет в Ходорівській об’єднаній територіальній громаді.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)