НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ – ПІДСТАВА ДЛЯ ІНСПЕКЦІЙНОГО ВІДВІДУВАННЯ ІНСПЕКТОРА ПРАЦІ

Дата: 21.09.2018 10:00

Шановні роботодавці Ходорівщини!

Державна служба України з питань праці нагадує: допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонено! Штраф за таке порушення становить 111690 гривень за кожного нелегально працюючого. Тому радимо роботодавцям не практикувати виплату заробітної плати в “конвертах”. Тільки офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, належну пенсію в майбутньому та добробут для України.

При цьому звертаємося до працівників, які з певних причин досі працюють неофіційно. Слід зазначити, що неоформленого працівника роботодавець позбавляє права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. При цьому «нелегальний» працівник втрачає трудовий стаж. Відтак такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

Шановні роботодавці, подбайте про своїх працівників та про їхнє майбутнє! Не наражайте свій бізнес на штрафи, оформляйте працівників належним чином!

Консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати у  Громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за тел. 032 235-48-42, та у приміщенні Ходорівської міської ради, за адресою: м. Ходорів, вул. Грушевського, 38 (каб.1).

Нагадуємо, що будь-який громадянин може залишити повідомлення про незадекларовану працю на сайті Державної служби України з питань праці по формі за посиланням: