«ОЙ, ГАЇВОЧКО, ГАЇВКО…»

Дата: 17.04.2018 22:06

Гаївка (гаїлка, гагілка, ягілка, ягілонька, ягівка) — у західних регіонах України — на­родна обрядова пісня, яку, на від­міну від веснянок, співають лише на Великдень; як і веснянки, це переважно дівочі пісні. Гаївки грали три великодні дні аж до пізнього вечо­ра; все це відбувалося біля церкви, а по закінченні, взявшись попід руки по четверо, хлопці й дівчата йшли з піснею від церкви через се­ло на майдан; востаннє гаївки во­дили через тиждень після Великодня, у Провідну (Поминальну) не­ділю. (Вікіпедія)

Гаївочки прокотились луною і по території  нашої Ходорівської об’єднаної територіальної громади. Від храму до храму доносилось «А вже весна скресла», «Жучок», «Чижик», «Подоляночка», «Голубка» та ін.. На подвір’ях храмів забавлялись і малі, і великі: водили хороводи, співали гагілки. У Народних домах та бібліотеках-філіях відбулись великодні виставки та майстер-класи по розмальовуванню писанок.

Народні забави та виставки можна було почути та побачити у м.Ходорів, с.Жирова, с.Городище, с.Бринці-Загірні, с.Рудківці, с.Сугрів, с.Дуліби та с.Лучани.