Низку заходів, присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні, проведено навчальними закладами Ходорівщини

Дата: 05.03.2018 15:39

Минуло чотири  роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Роки  важких втрат, болю і випробувань. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя. Учні шкіл Ходорівської ОТГ разом із своїми наставниками повернули всіх на Майдан 2014 року своїми розповідями, віршами, піснями, присвяченими Героям Небесної Сотні, які віддали своє життя за кожного з нас та матерям, які не дочекалися своїх дітей живими додому.

Заходів, які не залишили байдужою жодну людину,  проведено дуже багато. Серед них, вечір-реквієм в ЗОШ  I-II ступенів №21 с. Заліски, під час якого були показані уривки тих страшних подій, які відбувалися на Майдані 18-20 лютого, коли від гинули наші патріоти. В ЗОШ І-ІІст. №7 с. Жирова відбулася лінійка-реквієм, а також перегляд  фільму  про трагічні події. Година-реквієм «Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану в небо"» відбулася  у  ЗОШ І-ІІст.  №17  с.Ліщин, на якій ведучі свята коротко пригадали хронологію подій зими 2014 року, переглянули відео про трагічні події під час Революції гідності, діти читали вірші, співали пісні, присвячені Небесній Сотні, запалили свічки Пам’яті, Єдності, Надії, Миру,  виконали  хореографічну композицію «А свічка тихо скапує слізьми…». Завершився захід поминальною молитвою  за вічний спокій усіх Героїв України, які віддали своє життя за наше майбутнє. В ЗОШ І-ІІІст.  №5  с.Грусятичі  проведено позакласний захід "Герої не вмирають», на якому учні  читали змістовні вірші, співали тематичні пісні, виконували зворушливі до глибини душі хореографічні композиції  "Не твоя війна" і "Ангели на небесах", переглянули короткі відеофільми  про Майдан, вшанували усіх полеглих Героїв хвилиною мовчання. В ЗОШ І-ІІ ст.№14 с.Вовчатичі відбувся Вечір Пам′яті «У їхніх серцях жила Україна». Присутні  переглянули відеозаписи документальних фільмів про лютневу трагедію у Києві 2014 року, учні читали вірші та розповіді про Героїв Майдану, провели флеш-моб  із запаленням свічок Пам′яті… та завершили захід  спільною молитвою .У НВК №23 с. Кам’яне відбулася лінійка-реквієм, на якій вшанували пам'ять всіх невинно убитих, що за волю поклали безцінне життя…Вже традиційно, вчетверте, було проведено лінійку-реквієм, в ЗОШ І-ІІст. №9 с.Отиневичі. Всі присутні  згадали хронологію трагічних подій на майдані під музичний супровід таких композицій: «Над землею тумани», «Мамо, не плач, я повернусь весною», учні зворушили серця проникливим декламуванням віршів, підготували композицію у вигляді паперових журавликів «Небесна сотня вже у вирій відлетіла…», яка символізує полеглих героїв,  презентували вокально-танцювальну постановку на пісню «Тільки щоб не даремно», у глибокій скорботі схилили голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя та вшанували їх хвилиною мовчання. У школі ЗОШ І-ІІ ст. № 20 с.Сугрів було проведено урок мужності на тему: « Слава героям! Герої не вмирають!». Учні  відтворили події Майдану, згадали героїв Небесної Сотні, переглянули фрагмент фільму «Небесна Сотня» та хвилиною мовчання віддали шану всім загиблим.

Важкі спогади, сумні події на Сході України…Дай, боже, нам миру!