ІІ Всеукраїнський конкурс юних музикантів « Франкове підгір’я»

Дата: 25.05.2017 12:04

Результат пошуку зображень за запитом "франкове підгір'я"

Найяскравішу сторінку у культурно-громадське життя Дрогобича вписав  письменник світової слави, учений, відомий громадський діяч Іван Франко, який виріс із глибини народу і віддав йому свій талант і творче натхнення. Каменяр серцем відчував силу і красу народної пісні. Вплив І.Франка простягається на весь подальший розвиток української музики. Його ідейно-творчі настанови залишили помітний слід у кристалізації естетичних засад української композиторської школи.

З 29 квітня до 2 травня у Дрогобичі проходив ІІ Всеукраїнський конкурс юних музикантів «Франкове підгір’я» з ініціативи засновника й директора конкурсу Р.Кабала та громадських організацій. Цьогоріч у «Франковому підгір'ї-2017» взяли участь близько 1500 учасників – юних музикантів із Рівненської, Хмельницької, Запорізької, Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей.

На ІІ Всеукраїнському конкурсі юних музикантів «Франкове підгір’я» Ходорівську ДШМ представили 30 учасників - виконавці на бандурі, баяні, скрипці, фортепіано, віолончелі, ансамбль баяністів-акордеоністів та вокальний ансамбль, які, продемонструвавши високий виконавський рівень, здобули визнання журі.

Лауреати І ступеня: дитячий вокальний ансамбль «Веселкові барви» (керівник О.Гатала, концертмейстер М.Шевчук), А.Гопак (бандура вокальна, викладач І.Шемечко).

Лауреати ІІ ступеня: В.Войцеховська (бандура вокальна, викл. О.Гатала), І.Миндюк (бандура вокальна, викл. Н.Краївська), І.Кутна (бандура вокальна, викл. О.Вавричин), Б.Бабій (баян, викл. І.Афтаназів), Р.Катола (віолончель, викл. І.Голютяк, конц. О.Афтаназів).

Лауреати ІІІ ступеня: Номінація «Бандура вокальна» - В.Гвоздевич (викл. Н.Краївська), М.Павлишин та З.Катола (викл. І.Шемечко). Номінація «Бандура інструментальна» - К.Котович (викл. Н.Краївська), М.Юрчак (викл. І.Шемечко), О.Коротовська (викл. О. Вавричин). С.Сабат (скрипка, викл. Н.Руда, конц. С.Добровольська), фортепіанний ансамбль у складі М.Пізь та М.Горачек (викл. У.Гульцьо та Г.Кобільник).

Диплом з відзнакою отримали: Д.Гвоздевич (бандура, викл. О.Вавричин), Ю.Ратич (бандура вокальна, викл. Н.Краївська), Н.Костур (саксофон, викл. О.Баковський, конц. М.Шевчук), Т.Петрів (фортепіано, викл. О.Афтаназів), інструментальне тріо у складі Т.Петрів, Р.Катола, А.Вароді (кер. О.Афтаназів), ансамбль баяністів-акордеоністів (кер. І.Афтаназів).

У склад журі входили провідні викладачі Львівської НМА ім. М.Лисенка - професори В.Заранський, А.Карпяк, Я.Колесса, О.Рапіта, О.Пилатюк, доценти М.Драган, Г.Гавриш, Д.Кужелєв, А.Карпінець, заслужені діячі мистецтв України В.Курач, Ю.Курач, викладачі-методисти вищої категорії Львівського ДМК, Дрогобицького ДМК та Івано-Франківського музичного училища.

Щира подяка викладачам за результативну працю, батькам конкурсантів - за матеріальну підтримку і розуміння.

Н. Кухарська, завуч Ходорівської ДШМ