«Цивільний захист – школа безпеки»

Дата: 25.05.2017 11:25

4 травня  у ЗОШ  І-ІІІ ст.. № 1 м.Ходорова  відбувся показовий День ЦЗ «Цивільний захист -  школа безпеки», який проводився у рамках семінару для директорів Ходорівської ОТГ за участю працівника навчально-методичного центру з ЦЗ та БЖ у Львівській області  Благута Р.О. та провідного  спеціаліста відділу освіти,  молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради Петришин Р.Д..

Цей день розпочався із молитви «За Україну » у шкільній капличці Різдва Пресвятої Богородиці, представлення школи директором  Голованич Н.А. та урочистої лінійки – відкриття показового Дня ЦЗ і ознайомлення із планом його проведення. Під час показових уроків із основ здоров’я :»Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна »(2-А кл. – вч. Заставська О.С.), «Способи гасіння невеликих пожеж. Захист органів дихання під час пожеж»(5-А кл. -  вч.Гой Н.І.), «Надзвичайні ситуації природного, техногенного та соціально-політичного характеру»(9-А кл. – вч. Бугара О.Ч.) та єдиних уроків – годин класного керівника «Абетка безпеки»(1-4 кл.),

«Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб вижити»(5-11 кл.) учні мали змогу активізувати свої вміння та навички щодо безпечної поведінки у повсякденному житті та під час  надзвичайних  ситуацій.

Після уміло проведеної евакуації, усі учасники навчально-виховного процесу взяли участь у показовому тренінгу «Запобігти, врятувати, допомогти!» за участю пожежно-рятувального підрозділу  ( провідного інспектора пожежної охорони  Т.Пеножка) та підрозділу екстреної медичної допомоги (фельдшерів  комунального закладу Ходорівської міської лікарні Л.Заціровської та С. Кужди). Усіх вразили наші медики, які наочно продемонстрували ефективність вчасно наданої першої допомоги. А учні школи у подальшій естафеті «Лабіринт небезпек» (кер. Бугара О.Ч. та Левинець І.В.) вправно показали своє вміння у наданні домедичної допомоги потерпілому після проходження смуги  перешкод.

Кульмінацією Дня ЦЗ стали інтелектуальні ігри «Що?Де?Коли» та «Своя гра», під час яких команди навчального закладу спочатку зійшлися  в успішному двобою проти знавців, а у другій грі уже утверджували свою першість з- поміж обраних чотирьох команд.

Увагу гостей школи  привернули виставки робіт учнівської творчості (малюнків, плакатів,художніх творів) «На сторожі безпеки життя та здоров’я»  та книжно-журнальна експозиція «Бережімо життя  - надзвичайний скарб».

Педагогічний та учнівський колективи ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Ходорова продемонстрували  високий рівень об’єктового тренування та підготовки з питань ЦЗ ,про що свідчать численні  схвальні відгуки гостей семінару.