Заговори, щоб я тебе побачив

Дата: 31.03.2017 09:38

Одна із головних функцій мови – комунікативна, тобто функція спілкування.

Ораторські вміння і навички продемонстрували учні 10-11 класів НВК № 10 імені братів Олійників с. Піддністряни. У співпраці з учителем української мови і літератури Мельник І.І. провели конференцію на тему: «Музи Шевченкового генія».

Присутні пересвідчилися у тому, що, виступаючи публічно, людина утверджує себе, впливає на світ, змінює його, реалізовує власну волю через виголошену інформацію.

У залі панувала «прихована» форма діалогу, створювалося враження живого спілкування, а виступаючі-оратори проголошували промови спокійно, впевнено, переконливо. Завдяки вдало дібраним стилістичним прийомам, лексиці та фразеології з розмови випливали яскраві, емоційні картини поетового спілкування з Оксаною Коваленко, Ядзею Гусиковською, Амалією Клоберг, Ганною Закревською, Варварою Репніною, Агатою Усковою, Катериною Піуновою, Харитею Довгополенко, Ликерою Полусмак.

Перегляд презентації «Жінки у житті  Шевченка», ознайомлення із книжковою виставкою «Шевченкові скарби» доречно доповнили основний виклад матеріалу.

Отже, ораторське мистецтво – живий процес, зумовлений духом часу, а джерело красномовства – у серці.