Великодні гаївки - дорогоцінний скарб української культури

Дата: 04.05.2017 09:09

Результат пошуку зображень за запитом "гаївки"

На Провідну неділю, 23 квітня, ходорівчани відроджували стародавні традиції у вигляді Великодніх гаївок біля храму святих Безсрібників і Чудотворців Косми та Дам'яна. Отець-декан М.Черепанич поблагословив присутніх та висловив надію, що така Великодня християнська традиція з кожним роком згуртовуватиме всіх жителів Ходорівщини заради миру і єдності всієї України.

У виставі «Великодній кошик» вихованці гуртка «Джерельце» (кер.С.Ленишин) Центру творчості у жартівливій віршованій формі представляли кожну страву, яка є у великодньому кошику. Присутні поринули у різнобарвний колорит традицій святкування Великодніх свят. Разом з дітьми та молоддю  гаївки водили учасники молодших груп вокального ансамблю «Ромашка» (кер.У.Абрамів). Обрядові танці залучали щораз більше учасників із числа глядачів до активної участі у святкуванні. Виконуючи веснянки «Прийди, весно», «Ку-ку, чути в ліску», присутні закликали весну та пташок. Дітям дуже сподобались гаївки «Подоляночка», «Ой, на горі жито», не обійшлося свято без традиційних для нашого міста гаївок «Кривий танець», «Ой, на горі, на горбочку», «Під Ходорівським мостом». Оскільки квітневий день видався не зовсім теплим, діти згодом продовжили водити хороводи в Центрі дитячої та юнацької творчості м.Ходорова. Чи не всім до душі припала гра «Знахідка», де кожен з них вибрав для себе подарунок.

Святкове дійство відбулось з ініціативи ГО «Союз Українок», клубу «Осіннє танго». Як добре, що не перевелися у наш час ті, хто допомагає у проведенні свята, яке відроджує українську культуру.