Вони полягли в нерівнім бою

Дата: 03.11.2017 08:16

1 листопада у Ходорові на вулиці Тернопільській відбулося урочисте віче з нагоди відзначення 99 річниці ЗУНР. У віче взяли участь представники духовенства, міської ради, жителі міста, які віддали свою шану Українським Січовим стрільцям біля пам’ятного хреста.

У період УНР та ЗУНР Ходорів став важливим центром багатьох історичних подій. Зокрема,  у ніч на 11 листопада 1918 року, приблизно о 3 годині, невеличкий Ходорівський гарнізон Українських Січових стрільців затримав польський військовий ешелон. Розпочався нерівний бій. За величезної переваги поляків, після двохгодинної боротьби, українці відступили до с. Новосільці. В нерівному бою полягло 20 захисників ЗУНР. Обидві сторони конфлікту тоді зазнали великих втрат – 41 особа убитих  та 50 поранених.  Як символ людської дяки героям тодішніх подій у Ходорові височить хрест на могилі Українських Січових стрільців.