ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ

Дата: 01.07.2018 21:58

Як боротися з білокрилкою на капусті? Останнім часом присадибні і фермерські господарства потерпають від нашестя на капусті білокрилки. Це дрібний метелик з крилами, покритими восковим нальотом, схожим на борошно. ЇЇ тулуб в довжину не перевищує 3 мм. Характеризується неповним перетворенням, хоча й досить складним процесом розвитку. За сезон розвивається до 12 поколінь, а цикл розвитку одного покоління 25 діб. Боротьба з білокрилкою буде ефективною, якщо заходи будуть проводитися з урахуванням того, що шкідник розташовується на нижній частині капустяного листка. А верхня частина покривається блискучим нальотом. Це випорожнення шкідника-медяна роса, де розвиваються сажкові гриби.Таким чином уражений листок спочатку покривається шаром білого нальоту, а потім чорніє. Також слід врахувати, що білокрилка є перенощиком вірусних хвороб, а саме:кучерявість,хлорози,жовта мозаїка,жовтяниця. Як боротися з білокрилкою? Щоб зупинити поширення білокрилки можна використати клейові пастки. Вирізати з картону квадратики і пофарбувати їх в жовтий колір.Покрити картон клейом,каніфоллю,медом,вазиліном,що запезпечить прилипання білокрилки. Можна використовувати ефективні хімічні засоби.Для населення: антикліщ макс-8-10мл на 10 л води конфідор максі-1 г на 10 л води. Обов”язково перед оприскуванням додати до води мила або прального порошку або хімічного засобу для миття посуду ,щоб запезпечити прилипання до листків,так як капуста має восковий наліт і всі каплі будуть злітати при оприскуванні. Для фермерських господарств з додаванням прилипачів: верімарк-0,375-0,5 л/га, актеллік-0,3-1,5 л/га, еліт хантер-0,25 л/га, конфідор-0,25 кг/га, мовенто-0,75-1 л/га, беневія-0,6-1 л/га та інші інсектициди. Сподіваюсь ці рекомендації допоможуть вам своєчасно вжити дії,які не дадуть розвинутися колонії білокрилки на капусті.

Головний спеціаліст-державний фітосанітарний інспектор відділу прогнозування,фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби у Львівській області:

Околовська Г.Ф.