22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 21.06.2018 10:31

Задля всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час Другої світової війни, їх подвигу та жертовності, щорічно 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Безповоротні втрати України в цій війні 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, хто першим прийняв на себе страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

Сьогодні українці захищають рідну землю, Європу й весь цивілізований світ від підступної російської агресії на східних рубежах нашої країни. Наша боротьба справедлива, з нами правда, Бог і Україна. Українці добре знають ціну миру, вміють берегти  пам’ять й усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє своєї країни.

На знак скорботи за загиблими у роки Другої світової війни 22 червня обмежать розважальні заходи, на будинках та спорудах приспустять Державний Прапор України.