Виплата разової грошової допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей

Дата: 20.04.2017 10:38

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 5 квітня 2017 року №223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбачено Законами України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою встановлено розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році у таких розмірах:
            1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
– інвалідам I групи –3500 гривень;
– інвалідам II групи – 3100 гривень;
– інвалідам III групи – 2700 гривень;
            2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків,
– 1200 гривень;
            3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3500 гривень;
            4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 гривень;
            5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.
            Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
            На даний час органами соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій. За додатковою інформацією можна звертатися в  управління соціального захисту населення Жидачівської РДА (м. Жидачів, вул. Івана Франка,19, 1 кабінет)