Ходорівська об'єднана територіальна громада
Львівська область

9 листопада - День української писемності та мови

«Споконвіку було Слово…» 

              9 листопада - День української писемності та мови

             В цей день традиційно відбудеться сімнадцятий радіодиктант національної єдності. Програма на Першому каналі Українського радіо стартує о 12:00. Текст диктанту почне звучати о 12:30. Читати його буде доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників та посібників з української мови Олександр Авраменко.

            За інформацією організаторів, диктант пройде у форматі міжнародного флешмобу. Його девіз - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета".

             Традиційно диктант буде складатися з 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, отримають призи. Важлива умова - будуть перевірятися лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, вул. Хрещатик, 26. Індекс - 01001. Оголошення підсумків і урочистий фінал акції відбудеться в грудні.

            Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

            Долучайтеся до написання диктанту та станьте своєрідними співорганізаторами акції: створіть свій власний осередок диктанту – збирайтеся родиною, колективом чи організуйте написання за місцем роботи чи навчання, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання.« повернутися до списку новин