Ходорівська об'єднана територіальна громада
Львівська область

Затверджено стратегію розвитку Ходорівської ОТГ до 2025 року

 В умовах децентралізації до компетенції місцевої влади належать функції визначення пріоритетів та шляхів розвитку громади. Ефективним інструментом самовизначення територіальних громад є стратегічне планування - діяльність представників всіх основних верств громади задля визначення стратегічних та оперативних цілей розвитку та логічної послідовності дій щодо їх досягнення.

Ідеологія стратегічного планування полягає у взаємодії наукового обґрунтування та широкого обговорення шляхів розвитку громади, що дозволяє поєднати довгострокову перспективу розвитку, поточне управління та вирішення нагальних завдань. Стратегічне планування розвитку громади сприяє вирішенню значної кількості проблем: забезпеченню необхідного рівня соціально-економічної стабільності, сприянню розвитку тих форм економічної діяльності і зайнятості, які узгоджуються з існуючими ресурсними можливостями громади, створенню якісно нових робочих місць, покращенню життєвих стандартів.

На початку лютого в Палаці культури міста Ходорова відбулось представлення та обговорення Стратегії сталого розвитку Ходорівської громади до 2025 року. Експерт із стратегічного планування ГО «Аналітичний центр «Експерт-груп» Андріан Фітьо розповів, що робота над Стратегією розпочалась ще у вересні 2016 року. До участі у розробці Стратегії, яка велась у кілька етапів (безпосереднє ознайомлення з територіальною громадою; збір інформації (історична довідка; первинна статична інформація; просторова характеристика громади; аналіз доріг, демографії); формування та діяльність секторальних груп (з екологічних, соціальних, економічних питань); СВОТ-аналіз; формування документу) були залучені експерти, які допомагали моделювати розвиток Ходорівської громади.

Стратегія складається із розділів: «Загальна характеристика», «Геологічна будова та корисні копалини», «Історична довідка», «Розрахунок динаміки Ходорівської громади до 2025 року», «Земельні ресурси», «СВОТ- аналіз Ходорівської ОТГ», «Економічні прогнози розвитку Ходорівської громади до 2025 року».

Автори Стратегії значну увагу приділили SWOT-аналізу - визначенню сильних/слабких сторін, можливостей/загроз, що впливають на розвиток територіальної громади. До сильних сторін Ходорівської громади розробники віднесли наступні фактори – «Розвиток дрібного та малого бізнесу», «Розвиток підприємств сільського господарської продукції», до слабких – «Зменшення кількості населення», «Рівень доходів», до можливостей – «Рівень доходів», «Розвиток с/г кооперації», до загроз – «Зменшення кількості населення», «Забезпечення водопостачання».

За підрахунками експертів на території Ходорівської ОТГ розташовані: 75 торгівельних закладів, 41 культова споруда, 35 Народних домів, 30 медичних установ, 28 шкіл, 28 бібліотек, 21 спортивна споруда, 18 їдалень/кафе, 12 відділень зв’язку, 7 ДНЗ, 5 підприємств служби побуту, 1 загальноосвітній навчальний заклад (ліцеї, колегіуми), 1 профтехнавчальний заклад, відсутні санаторії, будинки відпочинку.

Загальна площа земель Ходорівської громади. ОТГ становить 23844,90 га, в т.ч.: рілля - 159.29 га, сади - 326.80 га, сіножаті - 3836.11 га, пасовища - 3752.58га, землекористувачів 22030.

Експерти передбачають до 2050 року зменшення кількості населення Ходорівської громади – з 27 тисяч до 21.9 тисяч чоловік. Згідно з розрахунком прогнозу економічних показників розвитку Ходорівської ОТГ до 2025 року доходи до бюджету зростуть на 55.9 млн.грн. і становитимуть 178.5 млн.грн. за рахунок збільшення податкових надходжень (податок та збір на доходи фізичних осіб; внутрішні податки на товари і послуги, податок на майно, єдиний податок, офіційні трасферти).

Учасники громадських слухань прийняли резолюцію, у якій рекомендували Ходорівській міській раді затвердити Стратегією розвитку Ходорівської громади до 2025 року.

На ХІ (позачерговій) сесії, яка відбулася 7 лютого 2017 року, депутати Ходорівської міської ради, розглянувши резолюцію громадських слухань, проголосували та прийняли рішення про затвердження Стратегії, яка визначає альтернативи і пріоритети розвитку громади.  

Для депутатського корпусу залишається можливість для подальшого самостійного напрацювання рішень, адже стратегія це  основа для планування бюджету громади, соціально-економічного розвитку та розробки галузевих програм (розвитку системи охорони здоров’я, освіти, культури, водовідведення і водопостачання, складування ТПВ, ремонту доріг,  раціонального використання землі та ін.).

Запрошуємо всіх активних, небайдужих, ініціативних жителів нашої громади до тісної співпраці, адже  громада має право обирати власну долю.« повернутися до списку новин